Басни, притчи

про користь просвіти

Добавлено в закладки: 0

стара байка по-новому

 Ворона вкрала десь шматочок сиру.

Це вже не вперше за її життя:

«Якщо проґавили з недбальства чи то з жиру,

То буде все моє — політика моя!»

Обманом в Зайця викрала хатину,

У Білки — торбу яблук і грибів,

У Вовка з рота вирвала шматину

Ягняти, хоча Вовк гарчав й хрипів.

Сидить на гілці, в дзьобі сир тримає

І розмірковує, чи їсти, а чи ні…

Аж раптом Лис біжить і торбою махає.

Ворона думає: «О, знов щастить мені!

Що б не було у Лиса в торбі — я дістану,

Я обдурю цього рудого в одну мить

І завдяки йому заможнішою стану.

Хапать чуже не треба мене вчить!»

Лис теж Ворону бачить з шматком сиру.

Підбіг поближче — і давай її хвалить:

— Яка Ви гарна: і струнка, і дуже мила!

Як треба жити — можете навчить?

У лісі кажуть, дама Ви заможна,

Є дім, і в комірчині є харчі.

Це ж скільки розуму у голові вмістити можна,

Щоб мати все оце, у лісі живучи!

В Вороні гордість вихором злетіла:

— Так, я заможна, гарна, маю фарт,

Я вмію жити, хоч не маю свого діла,

Та маю розум, спритність і талант!

Поки хвалилася — сир випав в неї з рота.

Лис хутко у торбину сир запхав:

— Коли ти хвалишся — хоч відкривай ворота!

Не розум в тебе в голові — сама пихá.

Всі в лісі знають, що не мудра ти, а хитра,

А ще злодюжка та небачене хвалько.

Не світла в тебе голова — стара макітра,

Де з криміналу різного наваристий бульйон.

Якби ж була розумна, як вважаєш,

То знала б байку, що ще Глібов написав:

Що лестощі — це зло! Хіба не знаєш?

Невже повірила у те, що я  казав?

 

Листопад  2018 р.

 

Понравилось? Поделись!

2

Автор публикации

не в сети 5 лет

Мария Макрушина

873
Комментарии: 375Публикации: 40Регистрация: 15-09-2020
https://web24.com.ua/

6 комментариев

Напишите комментарий

Техподдержка сайта
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля