про користь просвіти
Добавлено в закладки: 0
стара байка по-новому
Ворона вкрала десь шматочок сиру.
Це вже не вперше за її життя:
«Якщо проґавили з недбальства чи то з жиру,
То буде все моє — політика моя!»
Обманом в Зайця викрала хатину,
У Білки — торбу яблук і грибів,
У Вовка з рота вирвала шматину
Ягняти, хоча Вовк гарчав й хрипів.
Сидить на гілці, в дзьобі сир тримає
І розмірковує, чи їсти, а чи ні…
Аж раптом Лис біжить і торбою махає.
Ворона думає: «О, знов щастить мені!
Що б не було у Лиса в торбі — я дістану,
Я обдурю цього рудого в одну мить
І завдяки йому заможнішою стану.
Хапать чуже не треба мене вчить!»
Лис теж Ворону бачить з шматком сиру.
Підбіг поближче — і давай її хвалить:
— Яка Ви гарна: і струнка, і дуже мила!
Як треба жити — можете навчить?
У лісі кажуть, дама Ви заможна,
Є дім, і в комірчині є харчі.
Це ж скільки розуму у голові вмістити можна,
Щоб мати все оце, у лісі живучи!
В Вороні гордість вихором злетіла:
— Так, я заможна, гарна, маю фарт,
Я вмію жити, хоч не маю свого діла,
Та маю розум, спритність і талант!
Поки хвалилася — сир випав в неї з рота.
Лис хутко у торбину сир запхав:
— Коли ти хвалишся — хоч відкривай ворота!
Не розум в тебе в голові — сама пихá.
Всі в лісі знають, що не мудра ти, а хитра,
А ще злодюжка та небачене хвалько.
Не світла в тебе голова — стара макітра,
Де з криміналу різного наваристий бульйон.
Якби ж була розумна, як вважаєш,
То знала б байку, що ще Глібов написав:
Що лестощі — це зло! Хіба не знаєш?
Невже повірила у те, що я казав?
Листопад 2018 р.



6 комментариев
АКВа
Дуже гарно, Маріє! Читала, а перед очима стояв образ ворони.))
«Не світла в тебе голова — стара макітра» ))
Дякую! Хай щастить!
Мария Макрушина
Дякую, Аллочко,що цікавитесь моєю творчістю! Приємно!
Бондаренко Николай
Цікавий варіант байки, сподобалось!
Наснаги Вам! Щасти!
Мария Макрушина
Дякую, Миколо! Я переписую іноді відомі байки на сучасний манер, блище до нашого теперішнього життя. . Скоро викладу ще. Потішу публіку Порталу:):)
Татьяна Рымарская
Ворони й лиси нині вже не ті,
Та не міняється нічого у житті! ))
Все Ви правильно написали, Маріє! Бо так воно і є донині… )
Мария Макрушина
Дякую, Тетяно, за відгук.
Я намагалася трішки осучаснити стару байку: Ворона — крадійка, а Лис не тільки обдурив її, а ще й познущався. Отакі теперешні реалії життя.